Lamine Cam Üretim Hatları

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Lamine Cam, özel şeffaf bağlayıcı tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakasının ısı ve basınç altında kaynaştırılması ile üretilir. Kırılma sonrasındaki cam saçılmaları ve cisimlerin geçişine karşı direnci nedeniyle gerek insan sağlığı, gerekse hırsızlık ve saldırı benzeri güvenlik sorunlarının beklendiği yerlerde yaygın bir kullanım potansiyeline sahiptir.

Lamine Cam, normal camlardaki şeffaflık ve geçirgenlik özelliklerini değiştirmez, çünkü kullanılan ara tabakaların optik özellikleri ile camın optik özellikleri birbirine yakındır.

Lamine Cam aynı zamanda gürültü yalıtımına katkısı ve düşük UV geçirgenliği ile de yararlı bir üründür.

Lamine Cam renkli, renksiz polivinil butiral (PVB); renkli, renksiz ve yansıtıcı cam kombinasyonlarıyla üretilmektedir. Bunun yanısıra Lamine Cam gerektiği takdirde temperli cam kombinasyonlarıyla üretildiği gibi yalıtım üniteleri bünyesinde de yer almaktadır.

Lamine camlar, Ardiç Cam tesislerinde,polivinil butiral (PVB) ve etilen vinil asetat (EVA) tabakalar yardımı ile özenle üretilir.

Eva Lamine Film

Cam laminasyon uygulamasının önemli bir malzemesi olan EVA film, etilen vinil asetat anlamındadır, copolymer reçinedir. Şeffaf, beyaz, opak, mavi, kırmızı, yeşil vb. renklerde mevcut olan EVA plastik hammadde içermez. EVA filmin kalitesi yapışmaz ve yüzeyin yumuşak olmasından bellidir, rulo halinde saklanır. EVA film iki cam arasına, bu camların içinden iki EVA’ nın kendi aralarına hemen hemen her türlü madde (kumaş, ahşap, kağıt, resim, folyo, dijital görseller vs.) konularak uygulanır.

Görsel estetiğin önem kazandığı günümüze cama kattığı katma değer ve estetik ile önemli bir rol oynamaktadır. EVA mükemmel şeffaflık, yüksek tutunurluk, mukavemetli ve kuvvetli olması, ultra viole koruma, ses yalıtımına yardımcı ve güvenilir olması, neme dayanıklılık gibi kullanım avantajlarına sahiptir.  

Ardıç Cam Sanayi A.Ş.

Ardıç Cam Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Ardıç Cam Sanayi Anonim Şirketi 1992 yılında kurulmuş olup , artan üretim ve satış kapasitesinin yanı sıra sektördeki gelişmeleri de değerlendirerek flaot cam satışı ve ısıcam üretimine başlamıştır. 1995 yılından itibaren İstanbul Yolu A r d ı ç Cam

Ardıç Cam Sanayi Haberler

Ardıç Cam Sanayi Web Portallarının tümünü yeniliyor. Bu kapsamda Ardıç Cam, Ardıç Kimya ve Ardıç Kardeşler Siteleri ve diğer tüm Ardıç Cam'a ait olan domainlerde bulunan siteler 2018 yılında tümü ile yeni teknoloji ile yenilenmiştir.

ödeme logo ile ilgili görsel sonucu

Ardıç Cam Sanayi A.Ş.

Ardıç Cam Sanayi Anonim Şirketi

İstanbul Yolu 40. Kilometre Kumpınar Köyü Mevki
Kahramankazan / Ankara / Türkiye

Tel: +90 312 814 36 30

Faks: +90 312 814 36 32

E-Mail: ardic@ardiccam.com.tr 

Ardıç Cam Yol Tarifi

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması metnini inceleyebilirsiniz.
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması KABUL ET KABUL ETME
X

Ardıç Cam Sanayi

Bu işlev bu sitede geçersizdir.