ÜRETİM

Cam İşleme Üretim Hatları

Rodaj Makinaları Değişik kalınlık ve boyutlardaki camların düz kenarlarının pahlarının 45 derece açılı islenmesi için tasarlanmış makinalardır .

CNC Alfa Makinası Teknik resime göre, CNC makinelerde, otomatik olarak delme, rodaj ve kesim işlemleri yapılmaktadır. Ardıç Cam tesislerinde, cam kapılar, lavabo tezgahları, şekilli masa camları, bazı mobilya camları gibi dekoratif cam ürünlerinin işlenmesi CNC cam işleme makinelerinde gerçekleştirilmektedir

Bizote Makinası Cam işleme süreçlerinin en önemli aşamalarından biri de camın bizote edilmesidir. Bizote işlemi mobilya dekorasyon alanlarında kullanılan cam ürünlerinin işlenmesinde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemde; camın kenarı 900; camın ön köşesi ise istenilen açıda perdahlanılmaktadır. Tam otomatik bizote makinesi ortamında gerçekleştirilen bu işlemin ardından, rodaj sonrası matlaşan kesim yüzeyi ikinci bir işleme tabi tutularak parlatılmaktadır.

Cam Delik Delme Makinası ; Cam kapılar, cam paneller üzerindeki vida ve kulp deliklerinin delinmesi işlemi CNC tezgahlarda gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada, camlar farklı çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak delinmektedir. Özellikle, temperleme işlemine tabi tutulacak delikli cam levhalarda teknik prosedüre uyulmaktadır. Bu konuda camın kalınlığı, ebatları ve deliğin çapı dikkate alınarak, cam levhanın kenarları, köşeleri ve deliklerin birbirine göre konumları belirlenmektedir.