Ardıç Cam 1985 yılında perakende cam satışı ile sektöre girmiş, cam sektöründeki hızlı gelişimi de göz önünde bulundurarak 1992 yılında toptan cam satışı ve ısı yalıtımlı cam üretimine başlayarak faaliyet alanını genişletmiştir.

1995 yılında Türkiye Şişe Cam Fabrikalarının bayiliğini alarak, aynı yıl içinde 1800 m² kapalı alanlı fabrikasında üretime başlamıştır.

Ardıç Cam bugün ise 35.000 m² kapalı alanda kurulu tesislerinde, son teknoloji üretim sistemleriyle yıllık 500.000 m² ısı yalıtımlı cam üretimi, 60.000 tonu aşan düz cam satışı ve kaliteli, yüksek nitelikli ürünleri ile sektörün öncüsü olarak üretime devam ediyor.

Her zaman mükemmeli hedefleyen Ardıç Cam, doğanın özü camı istiflemeden, kesime kadar, ihtiyaca göre istenilen kalitede ve her ebatta en son teknolojiyi kullanarak, el değmeden işleyebilmektedir.

Aynı zamanda Ardıç Kimya markasıyla da sektörün ihtiyacı olan tüm kimyasal malzemeleri üretme kapasitesine ve yeterliğine sahiptir.
Üretimden uygulamaya Ardıç Cam kalitesi ve güvenilirliğiyle konutlardan, ticari ve mimari binalara dek her alanda iz bırakmaktadır.

Dünyada üretilmiş olan en son teknolojiyle donatılan Ardıç Cam profesyonel ve uzman ekibiyle tüm üretimlerini TSE ve dünya standartlarına uygun yapmaktadır.

Camların kesim işlemi bilgisayar ortamında hazırlanmakta ve tam otomatik kesim masalarında el değmeden yapılmaktadır. Sektörün ihtiyacına yönelik her boyutta ve her kalitede cam, istenilen ölçülerde son teknoloji ürünü kesim makinelerinde uzman personel kontrolünde kesilerek müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Cam işleme üretim hattı; uzman personeller denetiminde kenar işleme olarak değişik kalınlık ve boyutlardaki camların CNC kontrollü ve tam otomatik makinelerde cam kenarları ve köşelerinin perdahlanması işlemidir. Bant rodaj, düz rodaj, c rodaj, ve bizote olarak ayrılmaktadır.

Ardıç Cam, Yalıtımlı Camdan Dekoratif Cam’a, Buzlu Cam’dan Lamine Cam’a, Kontra Güvenlik Camları’ndan Dekoratif Cam Mobilya ürünlerine kadar neredeyse her alanda farklı ürünleri ile geleceği inşa etmenize imkân vermektedir.

Yüzey işlemleri, Ardıç Cam tesislerinde deneyimli personel tarafından bilgisayar ortamında kontrol edilen makinelerde serigrafik kalıp ve rulo ile cam yüzeylerinin istenilen RAL renklerinde ve desenlerde boyanması işlemi olan emaye baskı ,farklı çaplardaki matkap uçlarıyla delme işlemi ve cam yüzeyinin silika kum ile aşındırılarak opaklaştırılması işlemi olan kumlama büyük bir titizlik içinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Ardıç Cam’ın makine parkında yer alan dijital printerlı cam baskı makinesiyle ultra viyole ışınlarına dayanıklı, çözünürlüğü yüksek ve doğrudan cam üzerine grafik tasarımlar veya fotografik görseller uygulanabilmektedir.

Ardıç Cam üretimde 2 adet düz temper ve 1 adet bombeli ve düz temper hattı olmak üzere 3 adet temper hattı kullanmaktadır. Isıl işlemsiz camlara göre yaklaşık 5 kat daha dayanıklı olan temperli camlar kırıldığı zaman zar büyüklüğünde keskin köşeleri olmayan parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından güvenlik camı olarak kullanımı uygundur.

Lamine Cam, özel bağlayıcı tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında Ardıç Cam uzmanlığı ile kaynaştırılmasıdır. Kırılma sonrasındaki cam saçılmaları ve cisimlerin geçişine karşı direnci nedeniyle, kurşuna dayanıklılığı artırılmış camla, gerek insan sağlığı gerekse hırsızlık ve saldırı benzeri güvenlik sorunlarının beklendiği yerlerde yaygın bir kullanım potansiyeline sahiptir.

Yalıtımlı Cam; ısı yalıtımı, güneş kontrolü, gürültü kontrolü, emniyet veya güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılayacak yalıtımlı camlar ve geniş renk yelpazesine sahip manuel ve uzaktan kumanda ile pratik bir biçimde kontrol edilebilen jaluzili yalıtımlı camlar büyük bir titizlikle Ardıç Cam tesislerinde üretilmektedir.

Ardıç Cam üretimdeki en büyük avantajı olan teknolojik üstünlüğüyle sektörün lokomotifidir.
HAKKIMIZDA

Vizyonumuz

Teknolojiyi yakından takip eden, insana ve makinaya doğru yatırımlar yaparak ürün yelpazesini standartların üzerine çıkaran, müşterilerin taleplerini eksiksiz karşılayan ve sektörün vazgeçilmezi olan bir firma zihniyetiyle haraket etmekteyiz.

HAKKIMIZDA

Misyonumuz

Müşteri taleplerini son teknolojiyi kullanarak en kısa zamanda karşılama bilincindeki personel ile yüksek standartları yakalamak ve müşteri memnuniyetindeki çıtayı bir basamak daha yukarıya taşımayı hedeflemekteyiz.

Hakkımızda

Ardıç Cam, yüksek üretim kapasitesi ile hayatı kolaylaştıran çözümler sunar.
35.000 m²

KAPALI ALANDA KURULU TESİS

500.000 m²

ISI YALITIMLI CAM ÜRETİMİ

60.000 ton

DÜZ CAM SATIŞI

MARKALARIMIZ

Bizim İşimiz Sadece Cam
1985’ten Beri…